správným jídelníčkem k hubnutí...
Jak rychle zhubnout
Správně jíme a rychle hubneme
 • Vyvracíme mýty o hubnutí

  V souvislosti s hubnutím se každý člověk dozvídá mnoho informací, které však ne vždy nejsou založeny na pravdě. Pojďme si tedy společně představit právě ty, které patří mezi nejrozšířenější. Jedním z nich je i mýtus, že pokud chceme zhubnout, nesmíme jíst. Ten jasně vyvrací správně složený jídelníček na hubnutí, který jasně ukazuje, že dostatek správné stravy může vést k tomu, abychom se dostali na naši ideální váhu. Důležitá je pouze jeho pravidelnost, a správně zvolené porce, které jíme během celého dne.

  Vyvracíme mýty o hubnutí

  Jak je to s přípravky na hubnutí?

  Zde je častým mýtem to, že nám pomohou bez našeho přičinění. Ani to samozřejmě neplatí. Na druhou stranu je nutné říci, že prášky na hubnutí mohou svůj slib splnit. Některé jsou zaměřeny na zrychlení metabolismu a tak i zrychlení spalování tuků, zatímco některé jiné jsou zaměřené hlavně na zmírnění chuti k jídlu. A v tomto ohledu skutečně dokážou pomoci, ale je třeba stále dodržovat dietu jako takovou.

  Musíme trávit dlouhé hodiny v posilovně

  Jedním z mýtů je také ten, že nám při hubnutí pomůže pouze to, pokud budeme denně několik hodin v posilovně. Naopak právě posilovna má za cíl hlavně nárůst svalové hmoty. Ideální cestou jak zhubnout, je naopak aerobní cvičení, při kterém se nám výrazně zvýší tep – tedy ideálně plavání, aerobic, Zumba, nebo i jízda na kole, či běh. Právě tyto aktivity mají největší vliv na spalování tuků.

  Strava je jednotvárná a nudná

  Taktéž jeden z nejznámějších mýtů, který se taktéž nestaví na pravdě. Mnoho lidí si myslí, že dieta jsou pouze saláty, a nic jiného. Ani to není pravda, jelikož strava by měla být pestrá, a kombinací pouze zeleniny doháníme naše tělo k nedostatku živin a hladovění. Na jednu stranu to sice je cesta jak nejrychleji zhubnout, ale právě s hladověním se dostavuje onen nepříjemný jo-jo efekt. A i kolem toho se točí řady polopravd, ale právě hladovění má na něho největší vliv.

  Image:Ambro/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz