správným jídelníčkem k hubnutí...
Jak rychle zhubnout
Správně jíme a rychle hubneme
 • Snažíte se zhubnout? Nevažte se každý den, je to kontraproduktivní.

  Proces hubnutí rozhodně dokáže přinést výsledky, a to pokud se k němu postavíme skutečně správně. Potom si můžeme být stoprocentně jisti, že opravdu zhubneme. Mnozí ale hledají možnosti, jak nejrychleji zhubnout, a tak každý den kontrolují ručičku na váze. To ale rozhodně není ten správný postup, jelikož ta může každý den ukazovat neobjektivní hodnoty. Teprve z dlouhodobého hlediska je vhodné se vážit, a to ideálně v intervalech 1 – 2 týdnů. To už totiž budeme moci jistě pozorovat první výsledky, a první shozené kilogramy. Budeme-li se totiž vážit každý den, můžeme být ten první o 2 kg hubenější, a ten druhý zase o dva kilogramy těžší.

  Chcete zhubnout? Nevažte se každý den.

  Proč tomu tak je?

  Je to dáno naší stravou a naším režimem. Stejně tak má vliv třeba i pitný režim, nebo konkrétní jídlo. Příkladem může být i jídelníček na hubnutí sestavený odborníkem. Zatímco první den je k večeři pouze plátek celozrnného toustu, je jasné, že do těla dostaneme pouze pár desítek gramů potravy. Pokud se následně jdeme zvážit, jsme spokojeni. Druhý den naopak můžeme mít k večeři polévku se zeleninou, přičemž tak tělu dodáme potraviny o hmotnosti půl kilogramu, což tvoří právě voda a zelenina. A ač má oboje minimum kalorií a na naše hubnutí to bude mít pozitivní vliv, na váze se nám může zdát, že přibíráme. Nehledě na nápoje, třeba po sportovní aktivitě.

  Při hubnutí nespěchejte

  A právě časté sledování váhy může vést k tomu, že lidé si raději snižují množství potravin, které konzumují. Místo dosažené ideální váhy však dosáhnout toho, že postupně začnou s drastickými metodami, kde je sice vidět každodenní úbytek, ale z dlouhodobého hlediska se dostaví JoJo efekt. Chcete-li skutečně zhubnout trvale, zaměřte se na zdravou stravu, dostatek pohybu, a třeba i prášky na hubnutí, které jsou určeny na spalování tuku, a to ideálně při daném sportovním výkonu.

  Image:stockimages/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz