správným jídelníčkem k hubnutí...
Jak rychle zhubnout
Správně jíme a rychle hubneme
 • Jak vznikají přebytečná kila? Je to velmi logický proces.

  Pokud se rozhodneme hubnout, je určitě dobré vědět nejenom to, jakým způsobem toho docílit, ale vědět také to, jak vlastně kila vznikají, a proč. Základem toho všeho je náš vnitřní metabolismus, který řídí činnost našeho těla. A řídí ji takovým způsobem, aby tělu nic nechybělo. Pokud má tedy něčeho nedostatek, bere si ho ze svých zásob. Pokud má naopak přebytek, poté se snaží tyto živiny a energii uchovávat, a to nejlépe do tuků, ze kterých je nejlépe využitelná. A tak cesta k tomu, jak nejrychleji zhubnout, musí vést vždy přes tyto tuky, kdy musíme říci našemu tělu, aby bralo primárně z nich.

  Jak vznikají přebytečná kila?

  Proč a co se ukládá do tuků?

  Jak již bylo zmíněno, ukládá se hlavně v energii, která je poté čerpána. Tu získáváme do našeho těla z jídla, a to stejně jako cukry, nebo další látky. V tomto ohledu by jich mělo být vždy akorát, což určuje třeba jídelníček na hubnutí sestavený odborníkem. Je-li jich více, tělo si zcela logicky tvoří zásoby. V tom ho často podporujeme i my sami, a to nepravidelnou stravou. Jednu dobu tak máme jídla více než dost, a další zase hladovými. Logickým vyústěním tohoto procesu je to, že se tělo bojí hladovění, a tak preventivně ukládá vše – aby mělo z čeho brát. Na jednu stranu velmi inteligentní proces, ale na tu druhou, z hlediska našeho zdraví, rozhodně špatný.

  Výdej a příjem je také důležitý

  Ideálním krokem k vysvětlení je energie, kterou přijímáme, a kterou naše tělo vydává. Logicky čím více jí přijmeme, tím více ji tělo uloží. A jelikož ji získáváme výhradně z jídla, je třeba jíst tak, aby jí bylo skutečně akorát. Právě nadměrným jídlem totiž kila přibývají. V prvních dnech mohou pomoci třeba prášky na hubnutí, které dokážou eliminovat chutě na sladké, či na smažené. Právě takové potraviny patří mezi nejrizikovější, a tloustneme po nic nejvíce. Mají totiž nejvíce energie.

  Image:Ohmega1982/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz