správným jídelníčkem k hubnutí...
Jak rychle zhubnout
Správně jíme a rychle hubneme
 • Jak se správně stravovat při cvičení?

  Hubnutí a cvičení je často provázáno a pokud k tomu přidáme i správnou stravu, vytvoříme tak kombinaci, díky které shodíme přebytečné kilogramy, zlepšíme kondici, a zároveň vyrýsujeme naše svalstvo. A cesta za tím vším nemusí být nezbytně složitá. Základem by měl být samozřejmě optimální jídelníček na hubnutí, u kterého bychom však měli zohlednit i fyzickou aktivitu, kterou vykonáváme. Jedině tak bude mít vše onen správný efekt.

  Jak se správně stravovat při cvičení

  Jak na to po časové stránce?

  S ohledem na cvičení, tedy fyzickou aktivitu, je třeba zohlednit několik důležitých informací. Ostatně milovníci plavání jasně vědí, že se nedoporučuje lézt do vody dříve, než 1 – 2 hodiny po jídle. A podobně to platí o všech sportech. A i pokud je součástí jídelníčku zdravá výživa, přesto tělo po její konzumaci vydává mnoho energie na trávení, a tak nemusíme dosahovat takových výsledků, jaké chceme. Stejně tak ale platí, že není dobré cvičit nalačno, jelikož to můžeme pociťovat pocity únavy, a tělo nemá odkud brát energii. Tím nejlepším je mít příjemný pocit, kdy netrpíme hladem, ani přejedením. Poté můžeme bez obav vyrazit cvičit, a tento čas je tou nejlepší chvílí na to, jak rychle zhubnout. Tedy pokud dané aktivitě věnujeme skutečně dostatek energie, i času.

  Jak na to z hlediska konkrétního jídla?

  Jak už bylo zmíněno, základem je samozřejmě zdravá strava. Ta by měla obsahovat co nejpestřejší množství různých potravin, ale při intenzivním cvičení by měla obsahovat i dostatek konkrétních látek. Především to jsou sacharidy, určené k tomu, aby z nich mohlo tělo a svalstvo čerpat energii pro svou práci. Ty lze získat třeba z pečiva, rýže, nebo i těstovin.

  Další látkou nezbytnou při fyzickém výkonu jsou poté bílkoviny, které by měl každý dietní jídelníček také obsahovat. Ty totiž mají pozitivní vliv hlavně na růst a tvorbu svalové hmoty, což je v mnoha ohledech také jeden z cílů, pokud se intenzivnějšímu cvičení věnujeme.

  Image:stockimages/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz