správným jídelníčkem k hubnutí...
Jak rychle zhubnout
Správně jíme a rychle hubneme
 • Jak se jednoduše vyhnout JoJo efektu?

  Co je nepřítelem každého, kdo drží dietu? Především situace co nastane potom, co s ní přestane. V některých případech totiž může přijít nepříjemný jo-jo efekt, který znamená, že se váha začíná opět vracet k původním hodnotám, a my tak nabíráme a nabíráme. Řešení tohoto problému je však poměrně jednoduché, a to správný jídelníček na hubnutí. A ačkoliv v tomto ohledu je řada lidí skeptických, ti co vyzkoušeli, dávají za pravdu. A stejně tak se k této metodě postupného hubnutí staví i samotní odborníci, a výživoví poradci.

  Jak se vyhnout JoJo efektu?

  Stravujte se pravidelně – to je základ

  Tím hlavním, jak se danému jo-jo efektu vyhnout, je snaha o pravidelnost. Rozhodně je málo rozvrhnout stravu pouze do třech částí dne, jelikož ideální formou je jíst 5x – 6x denně, a to v menších porcích. Tělo si díky tomu zvykne na pravidelný přísun živin, a nepotřebuje ukládat.

  Na víc právě tato forma je tou nejideálnější možností, jak rychle zhubnout.

  Tedy pokud mluvíme hlavně o zdravé stravě, která má na celkovém efektu také podstatný vliv. Ta by měla být hlavně pestrá, a ve svém složení bychom tak neměli omezovat žádné typy správných potravin.

  Vyhněte se hladovění

  Co je s jo-jo efektem také často spojeno, to je velké hladovění. To možná může být ideální cestou k tomu, jak nejrychleji zhubnout, ale zároveň se jedná o metodu, která nemusí být vždy prospěšná pro naše zdraví. Navíc se při této nepravidelnosti podstatným způsobem změní náš metabolismus, což vede k dalším problémům. A jakmile je tedy hladovění zastaveno, začínáme na váze opět přibírat. V oblasti diety jako takových jsou samozřejmě i další možnosti, jak hubnout. Často je vše založeno především na stravě a sportu. Existují ale i další metody, jako jsou prášky na hubnutí, které mohou v celém snažení výraznějším způsobem pomoci. Je však už na každém, zda tuto metodu také zvolí, a vše tak vzájemně prokombinuje.

  Image:patrisyu/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz