správným jídelníčkem k hubnutí...
Jak rychle zhubnout
Správně jíme a rychle hubneme
 • Jak detoxikovat organismus běžně dostupnými potravinami

  Pokud mluvíme o detoxikaci, máme na mysli hlavně situace, kdy potřebujeme naše tělo kompletně vyčistit od různých škodlivostí, od různých volných radikálů, a mnoho další. Ideální je detoxikace před zimou a po zimě, ale také v případě, že plánujeme realizovat dietní jídelníček, a potřebujeme, aby naše tělo fungovalo co možná nejlépe. I v tomto ohledu je detoxikace rozhodně tou správnou cestou, jak si můžeme maximálně pomoci.

  Detoxikace organismu potravinami

  Stačí běžně dostupné potraviny

  Samozřejmě na detoxikaci existují specializované produkty, ale i procedury. Ne vždy je ale nutné jít touto cestou, protože stejně tak můžou pomoci i běžně dostupné potraviny. Ty obsahuje také detoxikační jídelníček sestavený odborníkem. V první řadě je to zelenina, a to hlavně s obsahem chlorofylu, který je na pročištění dokonalou látkou. Ideální je listová zelenina, ale nic nezkazíme ani luštěninami, brokolicí, kapustou, nebo třeba cibulí. To vše jsou skvělé detoxikační potraviny. Stejně tak je ale dokonalý i česnek, nebo koriandr. Obojí je ideální přidávat do jídel, a to ve formě koření, nebo různých dochucovacích příměsí. Zvláště samozřejmě v případě česneku.

  Nezapomeňte ani na ovoce

  A stejně jako zelenina, i ovoce dokáže v tomto ohledu skutečné divy, a to hlavně pro obsah vlákniny a vitamínů. Ideální jsou grepy, broskve, ale také ananas nebo hruška. I to je dobrá kombinace k tomu, jak organismus detoxikovat. Zapomenout bychom ale neměli ani na zázvor. Takto stačí dané potraviny konzumovat alespoň 3 dny, a jsme plně připraveni třeba na zmíněnou dietu. Následně už stačí dodržovat správný denní režim, kombinující správný jídelníček a dostatek sportu. Využít ale lze i prášky na zrychlení metabolismu a zamezení chutě k jídlu, které nám pomohou buď omezit chutě na sladké, nebo mohou stejně tak dobře pomoci v rychlejším spalování tuků. Záleží, pro jakou možnost se rozhodneme.

  Image: Suat Eman/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz