správným jídelníčkem k hubnutí...
Jak rychle zhubnout
Správně jíme a rychle hubneme
 • Hladovění není dieta

  Držet dietu touží každý, kdo má nějaké to kilo navíc, a samozřejmě chce tento problém co nejlépe vyřešit, a splnit si sen o dokonalé postavě. Samozřejmě hubnutí by mělo být postupné, jelikož jedině tak lze dosáhnout toho správného efektu, který s redukcí váhy souvisí. A právě proto by měl být tou správnou cestou dokonale sestavený dietní jídelníček. Následně už je na nás samotných, zda se podle něho budeme řídit. Pokud však ano, máme jistotu, že se úspěch zaručeně dostaví, a my tak budeme moci dosáhnout požadované váhy.

  Hladovění není dieta

  Množství jídla může překvapit

  Co mnohé, kteří s tímto stylem hubnutí začnou, rozhodně překvapí, to je množství jídla. Toho je skutečně více než dost, a přesto dochází k hubnutí. A tímto způsobem dává zdravý jídelníček sestavený odborníkem jasně najevo, že funguje.

  Oproti tomu hladovění při dietě možná může krátkodobě fungovat také, ale je třeba brát v potaz změny nálady, zdravotní komplikace, nepříjemné pocity hladu, nevolnost, a samozřejmě i případný jo-jo efekt, který je s hladověním spojený. Naproti tomu najedený člověk je vždy spokojený.

  Jídlo je třeba rozfázovat

  A pokud bychom si měli hladovění a standardní jídelníček porovnat, tak i v tomto ohledu jsou výrazné rozdíly. Hladovění zkrátka spočívá v minimálních porcích jídla, a to 1 – 2 denně. Ta správná zdravá strava by však měla být podávána pravidelně, ideálně 5x – 6x denně, a to v menších porcích. A k čemu to vede? Především k tomu, že tělo dostává všechny živiny, a tak nemá potřebu je ukládat. Pokud si dovolíme ještě poslední srovnání s hladověním, zde sice čerpá energii výhradně z tukových zásob, ale jakmile nějakou získá, ihned ji uloží, aby měla nadále z čeho čerpat. A tak to vypadá jako začarovaný kruh. Naproti němu zdravá výživa počítá s pestrostí stravy, ve které nechybí minerály, vitamíny, vláknina, sacharidy, tuky, ale také bílkoviny.

  Image:Ambro/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz