správným jídelníčkem k hubnutí...
Jak rychle zhubnout
Správně jíme a rychle hubneme
 • Co je vhodné dát si každý den k snídani?

  Snídaně je považována za skutečný základ dne. A ačkoliv to většina lidí ví, rozhodně to nedodržují, a jejich snídaně jsou buď nevýrazné, málo vydatné, nebo naopak zbytečně těžké. Podívejme se tedy, jak by měla správná snídaně vypadat. A to ať už držíte dietní jídelníček, nebo pouze chcete žít a jíst správně. Ideální je samozřejmě kombinace mnoha živin, a tak by neměly chybět jak bílkoviny, tak i sacharidy, ale dokonce i tuky, ale pouze i zdravé. Samozřejmostí je potom ovoce, popřípadě také zelenina, která nás zasytí, ale nemá téměř žádné kalorie.

  Co je vhodné jíst na snídani?

  Jak tedy začít?

  Základem každé snídaně by tak měl být určitě jogurt, popřípadě sýr. Problémem nejsou ale ani uzeniny, ale pouze ty kvalitní, kde najdeme alespoň 90 procent masa. I ty by měl obsahovat správná snídaně na hubnutí sestavená odborníkem, jelikož obsahují pro tělo potřebné bílkoviny. Pozor však na různé soli nebo přídavky, které naopak našemu tělu škodí. Ideální volbou je třeba domácí šunka, kterou lze vyrobit velmi snadno. Chybět ale nemusí ani vejce. Základ těchto 4 potravin nám tak jasně ukazuje, co můžeme při snídani kombinovat.

  Nezapomínejme na pečivo

  Co mnoho lidí nesnídá, to je pečivo. A to hlavně při dietách. I to je ale důležité, a vždy bychom měli volit celozrnnou variantu. Díky tomu do těla dostaneme potřebnou vlákninu, ale také nutné sacharidy, které nám mohou dodat tolik potřebnou energii. Samozřejmě ideální jsou menší porce, nebo tenké krajíce, například celozrnného chleba. Co však není dobrou volbou, to je sladké. A tak pokud máte obavy, že se neudržíte, zkuste pro začátek prášky na potlačení chuti na sladké, které dokážou tyto chutě účinným způsobem potlačit. Dále už stačí dodat tělu pouze trochu tuků, a to těch nenasycených. V tomto ohledu je třeba dobře vybírat to správné máslo nebo margarín. K tomu všemu už zakousněte jablko či kousek okurky. A vydatná snídaně je hotová.

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz