správným jídelníčkem k hubnutí...
Jak rychle zhubnout
Správně jíme a rychle hubneme
 • Co je BMI?

  V souvislosti s hubnutím se mnozí z nás často setkávají s označením BMI. V principu se jedná o orientační poměr naší hmotnosti k naší výšce, díky kterému lze jasně zjistit, zda máte běžnou váhu, nebo nadváhu či obezitu, a měli byste hledat možnosti, jak zhubnout. Toto označení je samozřejmě pouze zkratkou, a vychází ze slova Body Mass Index, což by se dalo v překladu označit za index tělesné hmotnosti.

  Co je Body Mass Index

  Základem je jednoduchý vzorec
  Pokud byste si svou hodnotu BMI chtěli také spočítat, není to nic složitého. Stačí znát pouze svou výšku, kterou počítáte v metrech, a dále je potřeba vědět vaši hmotnost. Dále už stačí tyto hodnoty dosadit do vzorce, kdy BMI vypočtete tak, že vaši hmotnost vydělíte vaší výškou na druhou. Rázem vám tak vyjde číslo, které je třeba porovnat s konkrétní tabulkou, která už napoví, do jaké skupiny jasně spadáte.

  A jste li v té rizikové, měli byste se co nejdříve zaměřit na to, jak nejrychleji zhubnout, jelikož taková nadváha a obezita již může způsobovat také zdravotní komplikace. Nehledě na to, že i negativním způsobem ovlivňuje váš samotný život.

  Co je ideální váha?

  V souvislosti s BMI je tedy dobré vědět, jakou hodnotu má ideální váha. Ta se pohybuje v rozmezí 18,5 – 25. Cokoliv je více, to značí jasnou nadváhu, co je poté níže, značí to podváhu. V obou případech je se svým tělem nutné začít něco dělat. Základem v obou případech by měl být jídelníček. V případě nadváhy jídelníček na hubnutí, a v případě podváhy hlavně objemový jídelníček. Stejně tak je dobré zapojit také sportovní aktivitu. Kromě ní ale mnozí využívají také prášky na hubnutí, které mohou pomoci jak spalovat tuky, tak mohou pomoci omezit chutě k jídlu.

  Na co je ale s ohledem na BMI nutné myslet, že je to skutečně orientační údaj, tak se může stát, že číslo značící nadváhu bude mít jak člověk s vypracovaným svalstvem, tak stejně velký člověk obložený tukovými zásobami.

  Image:imagerymajestic/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz