správným jídelníčkem k hubnutí...
Jak rychle zhubnout
Správně jíme a rychle hubneme
 • Banán – geniální ovoce

  Banány jsou pro někoho pouze běžným a obyčejným ovocem, které je vhodné třeba do koktejlů, na samostatné jedení, do zmrzlinových pohárů, nebo ovocných salátů. Málokdo však ví, nakolik je banán přínosný pro naše tělo. Navíc by ho díky množství vitamínů a dalších pozitivních látek měl obsahovat každý odborníkem navržený jídelníček na hubnutí. Z těch nejznámějších vitamínů a minerálů je to třeba B1, B6, C, A popřípadě také draslík. Navíc dokáže díky své chuti dokonale suplovat různé sladkosti, a tak se právě při hubnutí hodí mnohem více, než různé sušenky.

  Banán - geniální ovoce

  Dobrý vliv na náš krevní a nervový systém

  Banány se mimo jiné pyšní také tím, že obsahují i vysoké množství železa, a tak dokážou bojovat proti anémii, spojené s nedostatkem bílých krvinek. Také je dokázáno, že pokud pravidelně jíme banány, můžeme se tak výrazným způsobem vyhnout nebezpečí infarktu. Kromě toho však blahodárně působí i na naše nervy, kdy se tak cítíme nejenom lépe, ale i bez stresu, popřípadě bez návalů různé zloby. Za to vše může hlavně aminokyselina zvaná jako tryptofan. A tak pokud hledáte možnosti, které zohledňují zdravé hubnutí, a nechcete být z toho nervózní, je jedna dobrá rada – a to jíst banány.

  I slupky mohou v některých případech působit blahodárně

  A ačkoliv banán primárně jíme, což nám může pomoci i v tom, abychom lépe usínali, nebo také v oblasti toho, aby nám dodaly energii před sportovním výkonem, jsou jejich slupky ideálními pomocníky při bodnutí hmyzem. Stačí tak její vnitřní stranu přiložit na daný štípanec, a příznaky velmi rychle odezní. Ideální i pro menší děti, pokud máte s sebou toto ovoce, a nikoliv různé přípravky.

  Z výše uvedeného je tak jasné, že banány jsou ideální možností, jak zhubnout, zklidnit naše nervy, nebo jak pomoci našemu tělu. Jenom těžko bychom hledali ovoce, které má srovnatelné účinky s banánem jako takovým. Zkrátka je skutečně banán geniálním ovocem.

  Image:Ambro/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz